1. Święto Chrztu Pańskiego przypadające w dzisiejszą niedzielę 08.01. kończy okres Bożego Narodzenia w Liturgii Kościoła. Jutro 09.01. początek okresu zwykłego. Z okazji święta przypominamy, że przy zgłoszeniu dziecka do chrztu św. rodzice przedstawiają następujące dokumenty: akt urodzenia dziecka, akt ślubu kościelnego rodziców dziecka oraz zaświadczenie od chrzestnych potwierdzające godność ich wybrania, wystawiane przez parafie, do których chrzestni przez zamieszkanie należą. Chrzty w naszej parafii odbywają się podczas Mszy św. chrzcielnej w trzecią sobotę miesiąca godz. 14.00 lub w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Przy chrzcielnicy znajduje się naczynie z wodą święconą, którą według potrzeby możemy zabierać do domów w ciągu całego roku.
  2. W drugą niedzielę miesiąca 08.01., wyrażamy wdzięczność rodzinom, które wspierają nasze parafialne dzieła. W miesiącu grudniu wpłynęły ofiary od 253 rodzin, co stanowi 7% mieszkań w całej parafii. Bóg zapłać!. W grudniu trwała obróbka zamontowanej stolarki albuminowej w drugiej części plebani  z wikariatem. W Nowym Roku będziemy kontynuować prace wykończeniowe w nowym budynku. W intencji Dobrodziejów została odprawiona Msza św. dzisiaj  08.01. o godz. 11.00, polecamy Ich również w nowennach  i Żywym Różańcu.
  3. Czuwanie Apostolstwa Modlitwy w poniedziałek 09.01. od godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie w sali.
  4. Katecheza parafialna przed bierzmowaniem dla młodzieży klas VII w poniedziałek 09.01. i w piątek 13.01. o godz. 17.00.
  5. Ostatnia kolędowa Msza św. w intencji parafian – mieszkańców ulic: Biegańskiego, Garsteckiego, Lechickiej, Sławskiego, Sokołowskiego, Strugarka, Troczyńskiego, Tymienieckiego, Umultowskiej i Znanieckiego odbędzie się w poniedziałek 09.01. o godz. 18.30.  Po Mszy św. kolędowe spotkanie podczas którego poświęcona zostanie przyniesiona woda święcona. Mieszkańców wymienionych ulic zapraszamy do udziału.
  6. Msza św. dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodzin w niedzielę 15.01. o godz. 17.00.
  7. Prasa katolicka do nabycia przed kościołem.

Odeszli do wieczności

  • ś+p Sławomir Przybylski, l. 53, z ul. Biegańskiego
  • ś+p Andrzej Kubisiak, l. 65, z bl. nr 36
  • ś+p Adela Maria Stefaniak, l. 73, z bl. nr 5

„Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…”