1. Pod hasłem: „Ja Jestem Drogą, Prawdą i Życiem” (J14,6) rozpoczął się dzisiaj 12.09. XII Tydzień Wychowania.
 2. Jak zawsze, w drugą niedzielę miesiąca 11.09. wyrażamy wdzięczność ofiarodawcom wspierającym nasze parafialne dzieła. W sierpniu wpłynęły ofiary na parafię od 198 rodzin, co stanowi 6 % wszystkich mieszkań w parafii. Bóg zapłać! Obecnie trwa spłata zobowiązań za materiały i robociznę po wykonaniu instalacji kanalizacyjnej, wodnej oraz centralnego ogrzewania w drugiej części plebani z wikariatem. Nadal odbywa się obróbka ościeży okiennych i drzwiowych oraz szpachlowanie ścian. Trwa montaż parapetów okiennych oraz części wewnętrznych drzwi aluminiowych. Wkrótce będziemy wykonywać ocieplenie poddasza. Comiesięczne imienne ofiary,  z adresem od rodzin proszę składać we wrześniu, jak dotąd kopertą lub przelewem. Dobrodziejów kościoła obejmujemy wdzięczną modlitwą: w Żywym Różańcu, w nowennach,  a także  w ofiarowanej   w Ich intencji Mszy św.  w drugą niedzielę miesiąca, tym razem w sobotę 11.09. o godz. 18.30.
 3. Spotkanie dla rodziców dzieci klas III pierwszokomunijnych odbędzie się dzisiaj  11.09. o godz. 19.15 w kościele. Dokonamy zapisów dzieci naszej parafii na listę kandydatów do Pierwszej Komunii św. Rodzice przychodzą sami bez dzieci.  Po spotkaniu będzie możliwość nabycia książeczek i różańcy.
 4. W tym tygodniu wznawiamy po wakacjach katechezę parafialną dla młodzieży klas VIII w ustalonych już grupach: w poniedziałek 12.09. i piątek 16.09. o godz. 17.00, w sali.
 5. Wrześniowe nabożeństwo fatimskie odprawione zostanie we wtorek 13.09.o godz. 19.30. Słowo Boże wygłosi ks. redaktor Wojciech Nowicki. Przynieśmy ze sobą różańce i lampiony. Zapraszamy!
 6. Czuwanie Apostolstwa Modlitwy w poniedziałek 12.09. od godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie w sali.
 7. Święto Podwyższenia Krzyża św. przypada w środę 14.09. Z tej okazji odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 18.00.
 8. Katecheza przed chrztem św. w piątek 16.09. o godz. 19.15. Msza św. chrzcielna                   w sobotę 17.09. o godz. 14.00.
 9. Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie na temat: „Wierzę w Kościół Chrystusowy” odbędzie się w sobotę 17.09.. Sesja rozpocznie się Mszą św. w kościele św. Rocha   o godz. 9.30. Szczegóły zgłoszeń na stronie forum2022.pl.
 10. Msza św. dzieci i rodzin pierwszokomunijnych w przyszłą niedzielę 18.09. o godz. 17.00.
 11. Dzień Środków Społecznego Przekazu przypada za tydzień 18.09.
 12. Zbiórka do puszek na KUL, WT i szkoły katolickie w przyszłą niedzielę 18.09. po Mszy św.
 13. Uczestnicy parafialnej pielgrzymko-wycieczki do Ziemi Lubelskiej proszeni są   o pozostałą wpłatę 900 zł do końca tego tygodnia, w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 14. Zachęcamy do nabycia  prasy katolickiej  po Mszy św.

Do wieczności odeszli:

 • ś+p Andrzej Owczarek, l. 69 z bl. nr 32
 • ś+p Józef Turgała, l. 81 z bl. nr 6
 • ś+p Radosław Małolepszy, l. 46 z bl. nr 30

„Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie”