1. Z okazji przypadającego dzisiaj 27.12. święta Świętej Rodziny życzymy Rodzinom naszej parafii szczęśliwego życia w jedności, w wierze i miłości. Szczęść Boże!
 2. Święto św. Młodzianków Męczenników przypada w poniedziałek  28.12.
 3. Z uwagi na godzinę policyjną, która będzie obowiązywać w tegoroczną noc sylwestrową od godz. 19.00 do godz. 6.00 ulegną zmianie godziny Mszy św. w sylwestrowe popołudnie i wieczór. Msza św. w intencji ś+p zmarłych w 2020 roku Parafian   odprawiona zostanie w czwartek 31.12. o godz. 16.30. Na tę Mszę św. zapraszamy do udziału zwłaszcza członków rodzin ś+p zmarłych, ich przyjaciół   i sąsiadów. Wszyscy zmarli zostaną wymienieni podczas Mszy św. z imienia  i nazwiska. Msza św. dziękczynna za łaski otrzymane od Pana Boga w naszej parafialnej wspólnocie z okazji zakończenia 2020 roku, połączona z okolicznościowym nabożeństwem odprawiona zostanie w czwartek 31.12. o godz. 17.30. Ta wieczorna Msza św. będzie już z uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
 4. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok, Światowy Dzień Modlitw  o Pokój przypada w piątek 01.01. W Nowy Rok wypadnie Msza św.  o godz. 8.00, pozostałe Msze św. będą według porządku niedzielnego. Pamiętajmy, że udział w noworocznej Mszy św. jest obowiązkowy. Z racji uroczystości nie będzie w piątek 01.01.  obowiązywać wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca:
 • spowiedź św. w piątek 01.01. od godz. 9.00 oraz od godz. 17.30
 • Msze św. o Niep. Sercu NMP w sobotę 02.01. o godz. 8.00
 • adoracje Najśw. Sakramentu w piątek 01.01.od godz. 9.00 oraz od godz. 17.30 i   w sobotę  01. od godz. 7.30 oraz od godz. 18.00

6. Z powodu pandemii decyzją ks. arcybiskupa Stanisława Gądeckiego na terenie Archidiecezji Poznańskiej nie będą organizowane przez kapłanów tradycyjne odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą w domach Parafian. W tej sytuacji zapraszamy w czasie kolędowym do udziału w wieczornych Mszach św., które będą odprawiane w intencji mieszkańców poszczególnych bloków i ulic z prośbą  o błogosławieństwo Boże i potrzebne dla Nich łaski. Uczestnicy Mszy św. proszeni są  o zabranie ze sobą naczynia z wodą, która będzie poświecona podczas kolędowego spotkania po Mszy św. Po powrocie do domów proszę  użyć tej wody do pokropienia domowych pomieszczeń we własnym zakresie i odmówić modlitwę św. Jana Pawła II  w intencji rodzin z obrazka, który otrzymamy podczas kolędowego spotkania w kościele. W tym tygodniu zapraszamy na Mszę św. i kolędowe spotkanie:

 • dla mieszkańców bloków 1,2 i 3 w poniedziałek 28.12. o godz. 18.30,
 • dla mieszkańców bloków nr 4,5 i 6 we wtorek 29.12. o godz. 18.30
 • dla mieszkańców bloków 7,8 i 9 w środę 30.12. o godz. 18.30..

Odeszli do wieczności:

 • ś+p Paweł Nowak, l. 59, z bl. nr 14
 • ś+p Apolonia Nowak, l. 88, z bl. nr 23
 • ś+p Maciej Murczak, l. 71, z bl. nr 37

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”