1. Dzisiaj 13.12. w drugą niedzielę miesiąca serdecznie dziękujemy rodzinom składającym  ofiary na potrzeby parafialnego kościoła. W listopadzie wpłynęły ofiary od 197 rodzin, stanowi to 6% wszystkich mieszkań w parafii. Bóg zapłać!  W listopadzie dokończona została instalacja odgromowa na drugiej części nowego budynku plebani z wikariatem. Obecnie spłacamy nadal zobowiązania za ubiegłoroczne roboty budowlane. Comiesięczne, imienne z adresem ofiary od rodzin na parafialne dzieła proszę składać w grudniu, jak dotąd – kopertą lub przelewem. Darczyńców parafialnego kościoła obejmujemy stałą modlitwą: w Żywym Różańcu, nowennach i Mszy św. w drugą niedzielę miesiąca, dzisiaj  13.12. o godz. 11.00.
 2. W dalszym ciągu zachęcamy do udziału w Roratach, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 6.30.
 3. Czuwanie Apostolstwa Modlitwy w poniedziałek 14.12. od godz. 18.00.
 4. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy: w czwartek 17.12. od godz. 18.00.
 5. Wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocy potrzebującym „Tytka charytatywna” składam Bóg zapłać!
 1. Okazja do przedświątecznej spowiedzi św., połączonej z adoracją Najświętszego Sakramentu będzie w sobotę 19.12. od godz. 17.00 do godz. 18.30
 2. W związku z panującymi obostrzeniami odprawione zostaną dla dzieci i rodzin pierwszokomunijnych klas III dwie Msze św. w przyszłą niedzielę 20.12.: pierwsza z udziałem dziewczynek, którym towarzyszyć będzie jeden z rodziców o godz. 16.00, druga z udziałem chłopców, którym również towarzyszyć będzie jeden z rodziców  o godz. 17.00. Podczas Mszy św. poświęcone zostaną książeczki i medaliki.
 3. IPN za pośrednictwem ks. arcybiskupa Stanisława Gądeckiego zachęca zainteresowanych uczczeniem pamięci ofiar Stanu Wojennego w Polsce przez zapalenie świtała wolności, którym będzie zapalona świeca w oknie, dzisiaj 13.12. o godz. 19.30.
 4. Naczelna Rada Lekarska za pośrednictwem KEP zwraca się z prośbą do osób, które przeszły Cowid -19 o oddawanie osocza.
 5. Świece Caritas oraz poświęcone wigilijne opłatki rozprowadza Zespół Caritas  i młodzież chóru, po Mszy św. w podcieniach dziedzińca kościoła.

Odeszli do wieczności:

 • ś+p Jan Zdzisław Zimiński, l. 78, z bl. nr 2
 • ś+p Jan Kazimierz Andrzejewski, l. 84, z bl. nr 16

„Wieczny odpoczynek …”