1. W związku z nowymi obostrzeniami sanitarnymi związanymi z tzw. „czerwoną strefą” w naszym kościele może teraz uczestniczyć we Mszy św. 99 osób,   z zachowaniem dystansu, maseczek i dezynfekcji. Nieobecni w kościele mogą korzystać z dyspensy dzięki której nie mają grzechu, powinni jednak korzystać z transmisji. Zaistniała sytuacja powoduje odwołanie nowych terminów Misji Świętych i nawiedzenia Matki Bożej Jasnogórskiej naszej parafii. W obliczu zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego  ksiądz arcybiskup zachęca do indywidualnego nawiedzenia cmentarzy rozkładając odwiedziny grobów swoich bliskich na całą oktawę uroczystości. Zgodnie z dekretem metropolity nie będzie w tym roku kolędy w tradycyjnej formie. Parafianie będą zapraszani na Msze św. wieczorne w ich intencji   w poszczególnych grupach mieszkańców.
  2. Pod hasłem: „Oto ja, poślij mnie” obchodzimy dzisiaj 18.10. Światową Niedzielę Misyjną.
  3. Msza św. dzieci klas III oraz  rodzin pierwszokomunijnych połączona  z poświęceniem różańcy  dzisiaj 18.10.  o godz. 17.00.
  4. Październikowe nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 18.00.
  5. Spotkania Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej oraz Parafialnego Zespołu Caritas zostają w tym tygodniu odwołane.
  6. Wspomnienie liturgiczne  św. Jana Pawła II papieża przypada  w czwartek 22.10.
  7. Czuwania modlitewne Apostolstwa Dobrej Śmierci w piątek 23.10. od godz. 18.00.
  8. Niedziela Modlitw i Pomocy naszemu Arcybiskupiemu Seminarium Duchownemu w Poznaniu odbędzie się w przyszłą niedzielę 25.10. Zbiórka do puszek po Mszach św.
  9. Ministranci rozdają już dzisiaj 18.10. po Mszy św. kartki na wymienianki, które prosimy czytelnie wypełniać i wraz z ofiarą składać do skarbony, która będzie umieszczona w nawie maryjnej w przyszłą niedzielę 25.10. Parafialną modlitwę w intencji ś+p zmarłych podanych  w tegorocznych wymieniankach rozpoczniemy od poniedziałku 02.11.  o godz. 18.00.
  10. Kolportaż  prasy katolickiej po Mszy św. (PK i „Jesteśmy”)

Odszedł do wieczności ś+p Mirosław Jan Bisikiewicz l. 69, z bl. nr 13

„Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…”