1. Pod hasłem: „Budujmy więzi” rozpoczął się dzisiaj 13.09. X Tydzień Wychowania.
 2. Msza św. dzieci klas IV i rodzin pierwszokomunijnych naszej parafii, dzisiaj 13.09.  o godz. 17.00.
 3. Jak zawsze, w drugą niedzielę miesiąca 13.09. wyrażamy wdzięczność ofiarodawcom wspierającym nasze parafialne inwestycje. W sierpniu wpłynęły ofiary na parafię od 202 rodzin, co stanowi 6 % wszystkich rodzin. Bóg zapłać! W sierpniu trwały z przerwami prace dekarskie na dachu drugiej części plebani z wikariatem, które są nadal kontynuowane. W minionym tygodniu podłączona została rynna z dachu budynku do kanalizacji deszczowej. Dach pokrywany jest docelową blachą tytanowo – cynkową podobnie, jak powierzchnie pozostałych dachów na parafialnych obiektach. Jednocześnie nadal spłacane są zobowiązania za ubiegłoroczne roboty budowlane. Comiesięczne imienne ofiary,  z adresem od rodzin proszę składać we wrześniu, jak dotąd kopertą lub przelewem. Dobrodziejów kościoła obejmujemy wdzięczną modlitwą: w Żywym Różańcu, w nowennach,  a także  w ofiarowanej   w Ich intencji Mszy św. w drugą niedzielę miesiąca, dzisiaj 13.09. o godz. 9.30.
 4. Wrześniowe nabożeństwo fatimskie odprawione zostanie dzisiaj 13.09. o godz. 19.30. Słowo Boże wygłosi ks. dr Adam Adamski. Przynieśmy ze sobą różańce i lampiony. Zapraszamy!
 5. Święto Podwyższenia Krzyża św. przypada w poniedziałek 14.09. Z tej okazji odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 18.00. Przypominamy, że w związku z pandemią ksiądz Arcybiskup wydłużył czas  wielkanocnej spowiedzi św. do święta Podwyższenia Krzyża Świętego 14.09.włącznie.
 6. Św. św. Stanisława Kostki przypada w piątek 18.09. w dniu imienin   ks. Arcybiskupa Stanisława. Solenizant odprawi Mszę św. w katedrze o godz. 10.00. Metropolitę obejmijmy naszą modlitwą.
 7. Spotkania grup duszpasterskich:
 • Czuwanie Apostolstwa Modlitwy w poniedziałek 14.09. od godz. 18.00.
 • Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, we wtorek 15.09.: od godz. 18.00, po Mszy św. katecheza pod przewodnictwem ks. Marcina Skowrona na temat: „Kościół wobec współczesnych zagrożeń społecznych”.
 • Parafialnego Zespołu Caritas w środę 16.09. po nowennie.
 1. Trwają ostatnie przygotowania do tegorocznej uroczystości Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas IV naszej parafii. Przygotowania liturgiczne dla dzieci będą  we wtorek 15..09. i piątek 18.09. o godz. 17.00. Dzieci spowiadać będziemy w sobotę 19.09.: dziewczynki  o godz. 9.00, chłopcy o godz. 10.00. Rodzice dzieci będą mogli spowiadać się w sobotę 19.09., zaraz po spowiedzi św. dzieci. Uroczystość Pierwszej Komunii św. 34 – oro dzieci, odbędzie się w przyszłą niedzielę 20.09. o godz. 11.00. Do fotografowania i filmowania upoważnione są tylko dwie osoby dla dobra świętej liturgii  i dzieci. Prosimy, aby za tydzień o godz. 11.00 zostawić tę Mszę św. dzieciom    i rodzinom pierwszokomunijnym, zwłaszcza teraz w dobie zagrożenia epidemicznego. Rodziny pierwszokomunijne prosimy, by zaprosiły na Mszę św. najbliższych.
 2. Dzieci klas V podstawowych zapraszamy wraz z rodzinami na uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii św., która odbędzie się w najbliższą niedzielę 20.09. o godz. 17.00. Dzieci przychodzą kwadrans wcześniej w odświętnych strojach, ze świecami, aby odnowić podczas Mszy św. przyrzeczenia chrzcielne. Spowiedź św. dla dzieci rocznicowych oraz ich rodzin w sobotę 19.09. o godz. 11.00.
 3. Pary, które przeżywają w tym roku 25 i 50 rocznicę sakramentu małżeństwa zachęcamy do uroczystego odnowienia przyrzeczeń podczas Mszy św. pod przewodnictwem  ks. biskupa Szymona Stułkowskiego w niedzielę 20.09. o godz. 16.00  w katedrze.
 4. Pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy” odbędzie się Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie w sobotę 19.09. Rozpocznie się Mszą św. koncelebrowaną o godz. 9:30 w kościele pw. św. Rocha w Poznaniu, której przewodniczyć będzie ks. abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce.
 5. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu w niedzielę za tydzień 20.09.
 6. Nasza Archidiecezja uruchamia Regionalny Punkt Konsultacyjny w Poznaniu dla osób dotkniętych przemocą seksualną. Będzie on czynny w środy od  godz. 17.00 do 19.00 przy ul. Wieżowej 5.
 7. Zbiórka do puszek: na WT w Poznaniu, KUL i szkoły katolickie w przyszłą niedzielę 20.09., po Mszach  św.
 8. W związku ze zbliżającym się Nawiedzeniem Matki Bożej Częstochowskiej naszej parafii w dniach 17 – 18 listopada br. umieszczone zostało logo tego wydarzenia w prezbiterium, a nad drzwiami wejściowymi przypominający o nim baner. Po Mszy św. rozdajemy nowe programy Misji Św. i Nawiedzenia w nowym listopadowym terminie. Zabierzmy je ze sobą do domu!

Do wieczności odeszli:

 • ś+p Piotr Marian Walczak l. 62 z bl. nr 25
 • ś+p Zofia Szulc l. 66 z bl. Umultowska 23

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie”