1. Dzisiaj 09.08., w drugą niedzielę miesiąca składamy serdeczne podziękowanie rodzinom wspierającym potrzeby parafialnego kościoła. W lipcu br. zasiliło naszą parafię materialnie 201 rodzin, co stanowi  6% wszystkich mieszkań w parafii. Bóg zapłać! W lipcu trwały prace dekarsko – blacharskie na dachu drugiej części plebani z wikariatem, które obecnie są kontynuowane. Dach pokrywany jest docelową blachą tytanowo – cynkową , podobnie, jak pozostałe dachy na parafialnych obiektach. Ponadto dokończona została ściana z otwartą bramą, łącząca nowy budynek z domem parafialnym i kościołem. Ze ściany zdjęte zostały rusztowania. Comiesięczne imienne  z adresem ofiary od rodzin, prosimy składać  w sierpniu, jak do tej pory kopertą lub przekazem. Dobrodziejów parafialnego kościoła obejmujemy stałą modlitwą – w sobotę 08.08. była w Ich intencji Msza św. o godz. 18.30, ponadto powierzamy Darczyńców   w nowennach i Żywym Różańcu.
  2. Święto św. Wawrzyńca Dk i M przypada w poniedziałek 10.08.
  3. Zapraszamy do udziału w Parafialnym Triduum Maryjnym, które potrwa od czwartku 13.08. do soboty 15.08. Program Triduum:

Dzień I – różańcowe nabożeństwo z procesją fatimską, w czwartek  13.08.     o godz. 19.30. Słowo Boże wygłosi ks. kan dr Adam Sikora;

Dzień II – uroczysty apel jasnogórski z lampionami przy oknie maryjnym na dziedzińcu kościoła, w dzień św. Maksymiliana Marii Kolbego, czciciela Maryi Niepokalanej, w piątek 14.08. o godz. 21.00. Wcześniej  wieczorna Msza św. piątkowa będzie już z uroczystości Matki Boskiej Zielnej.

Dzień III –Uroczystość Wniebowzięcia NMP, 100. rocznica Bitwy Warszawskiej – Cudu nad Wisłą, w sobotę15.08.; Msze św. będą o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.30.Ta ostatnia Msza św. o godz. 18.30 będzie jeszcze z uroczystości Wniebowzięcia Matki Bożej. Podczas każdej Mszy św. pobłogosławione będą wiązanki ziół i kwiatów, które przygotował Parafialny Zespół Caritas. Bóg zapłać!  Będzie można je nabyć przy wejściu do kościoła. Ofiary złożone  z tej okazji zasilą Caritas Archidiecezji oraz Parafialny Zespół Caritas. Przypominamy, że udział we Mszy św. w dzień Wniebowzięcia 15.08.  jest obowiązkowy.

  1. Arcybiskup Stanisław Gądecki przypomina o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas zgromadzeń religijnych; ponadto zwraca się z apelem o pomoc dla poszkodowanych w Libanie. Dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu odbędzie się w przyszłą niedzielę 16.08. Zbiórka do puszek Caritas po Mszach. Św.
  2. Prasę katolicką nabyć możemy po Mszy św.

Do wieczności odeszli: śp Grażyna Dziurzyńska z bl. nr 10

śp Andrzej Erdmann z bl nr 19

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…