1. Dzisiaj 26.01. przypada Niedziela Słowa Bożego.
  2. Wyjazd dzieci i młodzieży chóru „Radii Solis” na rekolekcje zimowe do Nadziejewa w poniedziałek 27.01.
  3. W tym tygodniu będzie pierwsza sobota miesiąca:

Msza św. o Niep. Sercu NMP w sobotę 01.02. o godz. 8.00

adoracje Najśw. Sakramentu od godz. 7.30 oraz od godz. 18.00

chorych odwiedzimy w sobotę 01.02. od godz. 9.00 oraz od godz. 10.00.

4. Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, przypada w niedzielę  02.02. Podczas Mszy św. będzie błogosławieństwo świec gromnicznych, a po Mszy św. zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe. Uroczysta Msza św. dla Członków Instytutów Życia Konsekrowanego będzie  o godz. 10.00 w Katedrze.

5. Pod hasłem: „Z Maryją w nowe czasy” rozpocznie się siedmiodniowa modlitwa „XVII Różańcowe Jerycho” w kościele  oo. Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła, w niedzielę  02.02.  o godz. 12.30.

6. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizyty duszpasterskie w domach naszych parafian. Kolędą objęliśmy w tym roku południową część parafii. Bardzo dziękujemy za wszystkie otwarte drzwi i serca dla kapłanów niosących Boże błogosławieństwo. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie spotkania, modlitwy, rozmowy, poczęstunki, a także kolędowe ofiary. Bóg zapłać! W sumie przyjęli nas Parafianie w 705  mieszkaniach, co stanowi 39% mieszkań na terenie południowej części parafii. W tej części znajduje się 1813 mieszkań, ale wiele z nich jest niezamieszkałych zwłaszcza na os. Botanika lub przejściowo wynajmowanych przez lokatorów, którzy są  nie związani na stałe  z parafią.

Odszedł do wieczności ś+p Wacław Szatybełko z bl. nr 14

„Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…”