1. W Imię Boże rozpoczynamy dzisiaj 01.12. nowy Rok Liturgiczny pierwszą niedzielą Adwentu. Hasłem tego roku są słowa: „Wielka tajemnica wiary” Pan Bóg daje nam teraz, przez Kościół, w Adwencie, czas na przygotowanie się do godnego przeżycia świąt Narodzenia Pańskiego. Gorąco zachęcamy do podjęcia adwentowych postanowień. Z Adwentem nierozdzielnie związane są Roraty – Msze św. o Matce Bożej odprawiane o świcie. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież  i starszych parafian do udziału  w parafialnych Roratach od poniedziałku do piątku  o godz. 6.30,  z lampionami w ręku. Proszę, tak zabezpieczyć świece, aby nie kapały na ławki  i posadzkę. Dzieci młodsze zapraszamy na Roratki we wtorki o godz. 17.30. Parafianom, którzy pomogli  w adwentowym wystroju kościoła składam Bóg zapłać!
 2. Czuwanie modlitewne Czcicieli św. Michała Arch. we wtorek 03.12. od godz. 18.00.
 3. Spotkania Parafialnych Rad: Duszpasterskiej w środę 04.12. po nowennie, Ekonomicznej w czwartek 05.12., po wieczornej Mszy św.
 1. W obliczu przygotowań do nawiedzenia Matki Bożej w wizerunku ikony jasnogórskiej w naszej parafii, które wydarzy się 5 czerwca 2020 r. trwa dziewięciomiesięczna nowenna w intencji błogosławionych owoców duchowych nawiedzenia dla naszej wspólnoty. Czuwamy na modlitwie każdego 5 dnia miesiąca godzinę przed wieczorną Mszą św. Zapraszamy na czwartą  godzinę maryjną podczas nowenny w czwartek 05.12. od godz. 17.30. Modlić się będziemy za dzieła misyjne naszego Kościoła w świecie.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek ,piątek i sobota  miesiąca:

spowiedź św. w piątek 06.12.:

 • dzieci od godz. 17.00
 • młodzież od godz. 17.30
 • starsi parafianie od godz. 6.00 oraz od godz. 18.00

Msze św.:

 • w intencji powołań w czwartek 05.12. o godz. 18.30
 • o Najśw. Sercu Pana Jezusa w piątek 06.12. o godz. 18.30
 • o Niep. Sercu NMP w sobotę 07.12. o godz. 8.00

Komunia św. pierwszopiątkowa podczas spowiedzi św. dzieci i młodzieży co kwadrans

adoracje Najśw. Sakramentu pół godziny przed Mszą św., a w piątek także podczas popołudniowej spowiedzi św.

odwiedziny chorych w sobotę 07.12. od godz. 9.00 oraz od godz. 10.00,  podczas których będzie możliwość przedświątecznej spowiedzi św.

 1. Składka na biedne kościoły w Polsce odbędzie się w piątek 06.12.
 2. Katecheza przed chrztem św. w piątek 06.12. o godz. 19.15. w kościele. Msza św. chrzcielna w sobotę 07.12. o godz. 17.00.
 3. Msza św. w intencji Dobrodziejów naszego parafialnego kościoła, za tydzień 08.12. o godz. 8.00.
 4. Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę 08.12. Z tej okazji będzie zbiórka do puszek po Mszy św.
 5. Archidiecezja Poznańska rozpocznie proces beatyfikacyjny Wandy Marii Błeńskiej, poznanianki, lekarki i świeckiej misjonarki żyjącej w latach 1911 – 2014.
 6. Parafian zainteresowanych wyjazdem do Chorwacji i Medjugorie w lipcu 2020 r.   ks. wikariusz zaprasza na spotkanie w przyszłą niedzielę 08.12. o godz. 17.00 w sali.
 7. Zachęcamy  do wzięcia udziału w akcji: „Tytka charytatywna”, która wesprze potrzebujących w parafii i jadłodajnie Caritas. Chodzi o wypełnienie torby trwałymi artykułami spożywczymi i chemicznymi. Zainteresowani proszeni są    o zabranie torby papierowej  przed kościołem i przyniesienie jej za tydzień 08.12 przed Mszą św. do domu parafialnego.
 8. Świece Caritas oraz poświęcone wigilijne opłatki rozprowadza Zespół Caritas, po Mszy św. w podcieniach dziedzińca kościoła.  Prasę nabyć możemy przed kościołem.