16Lis

Dnia  6 listopada 2019 r. o godz. 18. 00 odbyła się w naszej parafii uroczystość bierzmowania.. Sakrament Ducha św.  z rąk księdza biskupa Grzegorza Balcerka otrzymała  42 osobowa grupa dziewcząt i chłopców klas ósmych  szkół podstawowych naszej parafii. Młodych obejmijmy naszą modlitwą, aby zachowali wiarę w Chrystusa na dalsze swoje życie.

Dnia 12 listopada 2019 r. Mszą św. zakończyliśmy modlitwę za śp zmarłych, podanych w tegorocznych wymieniankach. Proszę jednak  pamiętać o śp naszych bliskich zmarłych, nie tylko teraz w listopadzie, ale w ciągu całego roku. Zamawiajmy za nich Msze św., pamiętajmy o nich w naszych osobistych modlitwach, nawiedzajmy cmentarze, troszczmy się o groby; damy w ten sposób dobry przykład młodszemu pokoleniu.

Już wkrótce rozpoczniemy Nowy Rok Liturgiczny z nowym hasłem duszpasterskim ,, Wielka tajemnica wiary”. Nowy Rok Kościelny rozpocznie się Pierwszą Niedzielą Adwentu 1 grudnia 2019 r. Warto już teraz pomyśleć o dobrych adwentowych postanowieniach. Może będzie to udział Mszach św. Roratnich o Matce Bożej w Adwencie od poniedziałku do piątku o godz. 6.30?

Wasz proboszcz