1. Niedziela Modlitw i Pomocy naszemu Arcybiskupiemu Seminarium  Duchownemu przypada w naszej parafii dzisiaj 27.10. Z tej okazji zbiórka na Seminarium po Mszy św.
  2. Październikowe nabożeństwa różańcowe: codziennie   o godz. 18.00, dla dzieci „dziesiątki różańcowe” o godz. 17.30. do czwartku 31.10. włącznie, kiedy odbędzie się korowód Wszystkich Świętych z udziałem dzieci i rodziców z wyjściem na ulice przy kościele.
  3. Święto św. Szymona i Judy Tadeusza App przypada w poniedziałek 28.10.
  4. Bezpośredni kandydaci do bierzmowania, uczniowie klas VIII spotkają się  w tym tygodniu na przygotowaniu liturgicznym przed uroczystością bierzmowania Zapraszamy młodzież na pierwsze spotkanie obowiązkowo  z jednym z rodziców, we wtorek 29.11. po wieczornej Mszy św. Tego dnia 29.11. grupa młodzieży bierzmowanej złoży dobrowolne postanowienie nie używania narkotyków w żadnej postaci przez całe życie.
  5. Uroczystość Wszystkich Świętych przypada w piątek 01.11. Msze św. będą według porządku niedzielnego. Udział we Mszy św. jest obowiązkowy. Czwartkowa  wieczorna Msza św. będzie już z uroczystości. Nabożeństwa żałobne odprawione zostaną na wszystkich poznańskich cmentarzach o godz. 15.00. Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca św., których treści nie musimy znać. Ministranci rozdają jeszcze dzisiaj 27.10. po Mszy św. kartki na wymienianki, które prosimy czytelnie wypełniać i wraz z ofiarą składać do skarbony w nawie maryjnej. Z racji uroczystości w piątek 01.11. nie będzie obowiązywać wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Dzień Zaduszny obchodzić będziemy w sobotę 02.11. Msze św. tego dnia 02.11. będą o godz. 8.00, 12.00    w intencji dusz czyśćcowych, wieczorna Msza św. będzie z niedzieli. Parafialną modlitwę w intencji ś+p zmarłych podanych w tegorocznych wymieniankach rozpoczniemy od soboty  02.11. o godz. 18.00.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota  miesiąca:

spowiedź św. w piątek 01.11. dla dzieci, młodzieży i starszych od godz. 17.30

adoracje Najśw. Sakramentu od godz. 7.30, a w piątek dodatkowo od godz. 17.30.

odwiedziny chorych w sobotę 02.11. od godz. 9.00 oraz od godz. 10.00.

8. Dzień Modlitw o Kanonizację Błogosławionych i Beatyfikację Sług Bożych  z naszej Archidiecezji przypada za tydzień 03.11.

9. W ubiegłą niedzielę 20.10. odbywało się liczenie wiernych w kościołach. W naszej parafii było nas 1704 – w tym 667 mężczyzn i 1038 kobiet. Stanowi to  22% wszystkich zameldowanych mieszkańców. Komunię św. przyjęły 622 osoby – w tym 221 mężczyzn  i 401 kobiet. Jest to 37 % uczestniczących w Mszach św. Na wszystkie Msze św. niedzielne spóźniło się 257 osób, czyli 15% ogółu uczestniczących. Dziękujemy tym, którzy zajęli się liczeniem.