1. Od dzisiaj 08.09., w pierwszą niedzielę po wakacjach rozpoczynamy odprawianie Mszy św. według stałego porządku: godz. 8.00, 9.30, 11.00,  12.30 i 18.30.
 2. Spotkanie dla rodziców dzieci klas III pierwszokomunijnych naszej parafii, u progu roku przygotowań do uroczystości,  dzisiaj 08.09. 11.09. o godz. 19.15 w kościele.
 3. Jak zawsze, w drugą niedzielę miesiąca 08.09. wyrażamy wdzięczność ofiarodawcom wspierającym nasze parafialne inwestycje. W sierpniu wpłynęły ofiary na parafię od 199 rodzin, co stanowi 6 % wszystkich rodzin. Bóg zapłać! W sierpniu kontynuowaliśmy prace budowlane przy drugiej części plebani  z wikariatem. Obecnie wznosimy ściany attykowe budynku, które zwieńczymy betonowym gzymsem, który będzie stanowić docelową wysokość budynku. Gzyms będzie betonowany jeszcze w tym tygodniu. Następnie przystąpimy do wykonania drewnianej konstrukcji dachu; później  murować będziemy ścianę łączącą plebanię z domem parafialnym. Comiesięczne imienne ofiary,  z adresem od rodzin proszę składać we wrześniu, jak dotąd kopertą lub przekazem. Dobrodziejów kościoła obejmujemy wdzięczną modlitwą: w Żywym Różańcu,   w nowennach,  a także  w ofiarowanej   w Ich intencji Mszy św. w drugą niedzielę miesiąca, dzisiaj 08.09. o godz. 11.00.
 4. W tym tygodniu, po drugiej niedzieli miesiąca, wznawiamy po wakacjach katechezę parafialną dla młodzieży klas VIII w ustalonych już grupach: w poniedziałek 09.09. i piątek 13.09. o godz. 17.00, w sali. Młodzież klas VII rozpocznie katechizację parafialną przed bierzmowaniem jeszcze we wrześniu.
 5. Biuro parafialne czynne będzie w tym tygodniu w poniedziałek 09.09. i piątek 13.09.
 6. Czuwanie Apostolstwa Modlitwy w poniedziałek 09.09. od godz. 18.00. Po Mszy św. ks. wikariusz zaprasza na katechezę pt.: „Maryja Bogarodzica – Matka  Boga.” w ramach przygotowań do nawiedzenia Maryi, w sali.
 7. Wrześniowe nabożeństwo fatimskie odprawione zostanie w piątek  13.09. o godz. 19.30. Słowo Boże wygłosi ks. Wojciech Nowicki redaktor naczelny Radia Emaus. Przynieśmy ze sobą różańce i lampiony. Zapraszamy!
 8. Święto Podwyższenia Krzyża św. przypada w sobotę 14.09. Tego dnia odbędzie się wydarzenie modlitewne „Polska pod Krzyżem” na lotnisku we Włocławku o godz. 11.00. W łączności z tym wydarzeniem Apostolstwo Modlitwy zaprasza na spotkanie przy Krzyżu Misyjnym na dziedzińcu naszego kościoła o godz. 15.00. Wieczorem 14.09. zapraszamy na  nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 18.00. W Poznaniu będzie jeszcze tego dnia 14.09. modlitwa pod Krzyżem Papieskim na Łęgach Dębińskich o godz. 21.00.
 9. Msza św. dzieci klas III i rodzin pierwszokomunijnych naszej parafii, w przyszłą niedzielę 15.09.  o godz. 17.00.
 10. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz Tydzień Wychowania przypadają za tydzień 15.09.
 11. Archidiecezjalny Marsz dla Życia przejdzie ulicami Poznania w przyszłą niedzielę 15.09. Spotkanie rozpocznie się festynem rodzinnym na pl. Mickiewicza o godz. 14.30, później przemarsz do Katedry na Mszę św.
 12. Zbiórka do puszek: na WT w Poznaniu, KUL i szkoły katolickie za tydzień 15.09., po Mszach św.
 13. Uczestnicy parafialnej wycieczko – pielgrzymki na Litwę i Ziemię Augustowsko – Suwalską w dniach od 05 do 12 października proszeni są o ostatnią wpłatę 400 zł w zakrystii lub  w biurze parafialnym.
 14. Planujemy kolejny parafialny festyn rodzinny „W niedzielę przy kościele”, za dwa tygodnie 22.09.