1. Dzisiaj 11.08., w drugą niedzielę miesiąca składamy serdeczne podziękowanie rodzinom wspierającym potrzeby parafialnego kościoła. W lipcu br. zasiliło naszą parafię materialnie 201 rodzin, co stanowi  6% wszystkich mieszkań w parafii. Bóg zapłać! W lipcu kontynuowaliśmy prace budowlane przy drugiej części plebani z wikariatem, które na tym etapie zakończyły się betonowaniem stropu nad piętrem wraz z elementami konstrukcyjnymi. Obecnie planujemy prace budowlane przy wznoszeniu ścian attykowych budynku wraz z drewnianą konstrukcją dachu. Comiesięczne imienne  z adresem ofiary od rodzin, prosimy składać  w sierpniu, jak do tej pory kopertą lub przekazem. Dobrodziejów parafialnego kościoła obejmujemy stałą modlitwą – dzisiaj  08. była w Ich intencji Msza św. o godz. 12.00, ponadto powierzamy Darczyńców   w nowennach i Żywym Różańcu.
  2. Zapraszamy do udziału w Parafialnym Triduum Maryjnym, które potrwa od wtorku 13.08. do czwartku15.08. Program Triduum:
  • Dzień I – różańcowe nabożeństwo z procesją fatimską, we wtorek  13.08.   o godz. 20.00. Słowo Boże wygłosi ks. dr Adam Sikora;
  • Dzień II – uroczysty apel jasnogórski z lampionami przy oknie maryjnym na dziedzińcu kościoła, w dzień św. Maksymiliana Marii Kolbego, czciciela Maryi Niepokalanej, w środę  14.08. o godz. 21.00. Wcześniej  wieczorna Msza św. środowa będzie już z uroczystości Matki Boskiej Zielnej.
  • Dzień III –Uroczystość Wniebowzięcia NMP w czwartek 15.08.; Msze św. będą o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.30. Podczas każdej Mszy św. święcone będą wiązanki ziół i kwiatów, które przygotował Parafialny Zespół Caritas. Bóg zapłać!  Będzie można je nabyć przy wejściu do kościoła. Ofiary złożone z tej okazji zasilą Caritas Archidiecezji oraz Parafialny Zespół Caritas. Przypominamy, że udział we Mszy św. w dzień Wniebowzięcia 15.08.  jest obowiązkowy.

3. Spotkanie dla uczestników wczasorekolekcji parafialnego chóru „Radii solis” w piątek 16.08. o godz. 17.30.

4. Prasę katolicką nabyć możemy po Mszy św.