15Cze

   Przed nami ważne czerwcowe uroczystości. Już w środę 19.06.19 r. czeka nas uroczystość maryjna o godz.  18.30. Przed obrazem Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy modlą się Czciciele Matki Bożej w środowe wieczory w ciągu całego roku. W najbliższą środę 19.06.19 r. uczynimy to w sposób bardzo uroczysty. Koncelebrowanej Mszy św. z nowenną przewodniczyć będzie w tym roku ks. dr Ryszard Rybak oficjał Metropolitalnego Sądu Duchownego w Poznaniu. Zapraszam do udziału!

   Zaraz po uroczystości maryjnej obchodzić będziemy Boże Ciało w czwartek 20.06.19 r. Centralna procesja miasta Poznania wyruszy z kościoła Bożego Ciała po Mszy św. o  godz. 10.00 i przejdzie na Ostrów Tumski. W naszej parafii Msze św. będą o godz. 8.00, 9.30, 11.00, następnie zamiast Mszy św. o godz. 12.30 będzie Msza św. godz.. 16.30 poprzedzająca parafialną procesję eucharystyczną, a na zakończenie procesji będzie jeszcze Msza św. o godz. 18.30. Parafialna procesja przejdzie ulicami: Wiechowicza, Sokołowskiego, Wachowiaka i Garsteckiego. Parafialnym uroczystościom przewodniczyć będzie ks. Krystian Sammler. Gorąco zapraszam do udziału! Na czas Bożego Ciała i całej oktawy proszę udekorować odświętnie nasze domy i mieszkania flagami i znakami religijnymi.

   Na zakończenie oktawy Bożego Ciała odbędzie się jeszcze międzyosiedlowa procesja eucharystyczna dwóch parafii  – w tym roku z kościoła Narodzenia Pańskiego do naszej świątyni św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Początek tej uroczystości w czwartek 27.06.19 r. o godz. 18.00 w kościele na Batorego. Kto może zachęcam do udziału!

   W piątek 28. 06.19 r. po oktawie obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kaplanów. Z tej okazji nie będzie obowiązywać wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 Wszystkim Parafianom życzę bezpiecznych, radosnych,  pod opieką Bożej Opatrzności  wakacji i urlopów. Szczęść Boże!

                                                                                                                                     Wasz proboszcz