21Kwi

Za nami Wielki Tydzień i przeżycia związane z Triduum Paschalnym. Bardzo dziękuję za koncert pasyjny Orkiestrze Kameralnej Polskiego Radia pod dyrekcją Agnieszki Duczmal, dziękuję parafianom, którzy pomagali przy instalacji Ciemnicy i Grobu Pańskiego, dziękuję liturgicznej służbie ołtarza, a także liturgicznej służbie muzycznej i wszystkim tym, którzy powiększali chwałę Bożą w naszej świątyni swoją obecnością, modlitwą , postawą wiary. Bóg zapłać!

   Na radosne Święta Wielkanocne życzę wszystkim  dobrego zdrowia, mężnego ducha i wytrwania w dobrym, mocą Zmartwychwstałego Jezusa!

Po świętach przygotowywać będziemy się do dnia odpustu parafialnego ku czci naszego wielkiego patrona św. Stanisława Biskupa i Męczennika przypadającego w środę 8 maja b.r. Przygotowania dalsze rozpoczną się dziewięciodniową nowenną ku czci Świętego począwszy od poniedziałku 29. 04.  Przygotowania bliższe nastąpią od soboty 04.05., gdy rozpocznie się Triduum przed odpustem. Słowo Boże głosić będzie w te dni ks. Marcin Skowron syn naszej parafii, obecnie wikariusz par. pw. NMP Królowej na Rynku Wildeckim w Poznaniu. W przeddzień odpustu we wtorek 07.05. zaplanowana jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Msza św. w intencji chorych i starszych Parafian połączona z udzielaniem sakramentu namaszczenia o godz. 12.00. Uroczystej sumie odpustowej ku czci świętego Męczennika , połączonej z procesją eucharystyczną oraz uczczeniem świętych relikwii,  w 7 rocznicę poświęcenia naszej świątyni przewodniczyć będzie w tym roku ksiądz prałat kanonik dziekan proboszcz parafii farnej  pw. NMP Wniebowziętej w Śremie Marian Brucki w środę 08.05. o godz. 18.30. Serdecznie zapraszam do udziału w imieninach naszej parafii!

W maju nie zapomnijmy o Matce nas wszystkich – Maryi; nabożeństwa ku Jej czci będą codziennie o   godz. 18.00  Przybywajmy!

Wasz proboszcz